Župní přebory v lehké atletice 2014

24.05.2014 00:00

V sobotu 24.5. 2014 se na stadionu v Ústí nad Orlicí uskutečnil Přebor východočeské župy Pippichovy v lehké atletice. Naše jednota tentokrát vyslala minitým složený z bratrů Adama a Tomáše Procházkových. Oba soutěžili v žákovských kategoriích - Žáci III resp. Žáci II. Disciplíny byly tradičně čtyři. Hod kriketovým míčkem, skok daleký, sprint a vytrvalostní běh.  Adam loni získal stříbrnou medaili a letos tento výsledek ještě vylepšil a stal se přeborníkem župy. Jako jediný překonal hranici 1000 bodů s těmito dosaženými výsledky: hod - 45,70 m, skok - 393 cm, sprint 60 m - 9,20s, 800 m - 2 min 46s. Jednotlivě se umístil dvakrát 1. a dvakrát 2. Tomáš se již atletice nevěnuje, přesto bojoval jako lev zejména ve vytrvalostním běhu. Umístil se na sedmém místě z 16 závodníků ve své kategorii. Celkově výkony stačily na 12. místo.